301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 11:44 Bu haber 655 kez okundu
 
Akaryakıt istasyonu iptal
Mayıs ayında üçüncü kez toplanan Muratpaşa Meclisinde Demircikara’da, semt spor alanına akaryakıt istasyonu yapılmasını sağlayan plan değişikliği görüşüldü. Alınan mahkeme kararı doğrultusunda plan değişikliğinin iptali uygun görüldü.
Gündem Haberi
Akaryakıt istasyonu iptal

Muratpaşa Belediyesi Mayıs ayı devam meclisi yapıldı. Muratpaşa Belediyesi Başkanı ÜmitUysal’n başkanlığında toplanan meclis’te 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.Gündem maddeleri arasında yer alan Demircikara Mahallesi’ndeki semt spor alanına yapılan akaryakıt istasyonuyla ilgili imar planı değişikliğiyle ilgili karara varıldı. Meclis,Demircikara Mahallesi’nde bulunan semt spor alanının akaryakıt ve servis alanına çevrilmesiyle ilgili yargı’nın yürütmeyi durdurma kararı sonrasında planlamanın  alınan mahkeme kararı doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediyesince 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yapılması konusunda muhafakat verilmesi uygun görüldü.

 

BÜYÜKŞEHİR AKARYAKIT İSTASYONU YAPMIŞTI

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Mayıs 2018 tarihli 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliğiyle Demircikara Mahallesi Narenciye Caddesi’ndeki 13022 ada 1 parsel de bulunan semt spor alanının bir kısmının akaryakıt ve servis alanı olarak planlanması kararı alınmıştı. Karar Mimarlar odası tarafından yargıya taşınmış ve planlamanın iptali istenmişti. Antalya 2. İdari Mahkemesi yapılan iptal istemini uygun görerek aldığı karar doğrultusunda Muratpaşa meclisli yapılan plan değişikliğinin iptalini tekrar görüşerek kabul etti. Meclis’te gündem dışı konuşmalarda ise İyi Parti Grup sözcüsü Kamil Sönmez, dün yine bir ailemizin ocağına ateş düştüğünü belirterek, “ Hakkari’de teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin yakınlarına ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi. konuşmasında 6 Mayıs’ta YSK’nın İstanbul seçimlerini iptaliyle ilgili kararını da eleştiren Meclis üyesi Sönmez’in ‘Ekrem İmamoğlu ile herşey daha güzel olacak’ sözleri meclisi takip edenler tarafından alkışlarla desteklendi.

 

MECLİS’TEN İMAMOĞLUNA DESTEK

Sönmez, YSK’nın aldığı kararı tarihin sayfalarındaki kara bir leke olarak nitelendirerek, “ YSK üzerinden milletin iradesine darbe yapıldı. . Gün darbelere karşı hukuk ve demokrasi saflarında buluşma günüdür” dedi.  Sönmez, “Hukukun ayaklar altına alındığı ve sandığın iktidar eliyle devrildiği bir ülkede ne siyasi huzur ne de ekonomik huzur olur şahsi menfaatler ve çıkarlar doğrultusunda millet iradesi yok sayıldı. 31 Martta Millet İttifakı İstanbul’da ne yaptı ise 23 haziran günü aynısını kat be kat daha fazlasını yapmak için tüm Türkiye Ekrem İmamoğlu’nun yanında yer alacak” dedi.Meclis ayrıca, Memurevleri Mahallesi’nde Namık Kemal Ortaokulu bahçesinde bulunan spor salonuna Okul Aile Birliği, okul yönetimi, öğrenciler ve mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda 29 Mart’ta hayata veda eden okulun 8’inci sınıf öğrencisi Aynur Ayan’ın adını verdi.

Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Akaryakıt, istasyonu, iptal,
Yorumlar
Haber Yazılımı