301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 17:56 Bu haber 544 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş: CHP zafer sarhoşluğu içerisinde
31 Mart Yerel Seçimi’nden sonra ilk kez basınla bir araya gelen AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, seçimden üstünlükle ayrılan İstanbul, Ankara ve Antalya gibi şehirlerdeki belediye yöneticilerinin zafer sarhoşluğu içerisinde olduklarını söyleyerek, şımarık çocuk benzetmesinde bulundu.
Siyaset Haberi
AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş: CHP zafer sarhoşluğu içerisinde

AK Parti İl Başkanlığı binasında gazetecilerle bir araya gelerek gündemi ve 31 Mart seçimini değerlendiren Başkan İbrahim Ethem Taş, bir ay sonra 18 yaşına girecek olan AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren girdiği tüm seçimlerden başarıyla ayrıldığını ifade etti. Milletin desteğini her daim arkalarında hissettiklerini söyleyen Taş, Antalya’da parti olarak girdikleri ilk seçim olan 2002 seçimlerinde oy oranının yüzde 21 ile başladığını, bu dönemi takiben 2007’de yüzde 34, 2011’de yüzde 38, 2015 Kasım seçimlerinde yüzde 40, 2017’de gerçekleşen 16 Nisan referandumunda yüzde 41.8, 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı ile birlikte seçime giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya’da yüzde 42.8 oy aldığını hatırlatarak, “En son gerçekleşen 31 Mart seçimlerinde partimiz yüzde 46.3’lük bir oy oranıyla Antalya’da tarihi zafere ulaşmıştır” dedi.

 

“BİRİLERİ ÇIĞIRTKANLIK YAPIYOR”

Taş, 31 Mart seçimlerinde AK Parti’nin Türkiye genelinde yüzde 52’lik oy onarına sahip olduğunu aktardı.  Milletin teveccühü ile parti olarak birinci olduklarını belirten Taş, son günlerde birileri tarafından çığırtkanlıklar yapıldığını söyleyerek, “Biz AK Parti olarak Gezi olaylarında, 17-25 Aralık yargıya darbe teşebbüsünde ve 15 Temmuz darbe girişiminde birçok sıkıntılı meselenin milletimizin desteğiyle üstesinden gelmiş bir partiyiz” şeklinde konuştu.

 

TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİM YOK

AK Parti Antalya İl Başkanlığı olarak teşkilatlarda hiçbir değişikliğe gidilmeyeceğini belirten Taş, “Görüyorum ki 31 Mart seçimlerinde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi şehirleri alan Millet ittifakı bir zafer sarhoşluğu içerisinde. Adeta şımarık çocuk edasıyla hareket eden arkadaşlara Antalya başta olmak üzere hem 2004’te hem de 2014’te büyükşehir belediyesini kazandığımızı hatırlatırım. Şımarık çocuk gibi sağda solda biz belediyeleri kazandık diyip AK Parti’nin yaptığı işlerin üzerine kimse toprak atamaz. Biz ve teşkilatlarımız yensek de yenilsek de hiçbir zaman zafer sarhoşluğunda olmadık” diye konuştu.

 

“ŞİRİN ÇOCUK TAKLİDİ YAPTILAR”

31 Mart seçim sonuçlarına saygıyla yaklaştıklarını belirten Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in verdiği sözlerden geri döndüğünü söyleyerek, “Belediye çalışanlarına sürgün yapmayacağız, işten çıkarmayacağız, sendika konusunda baskı yamayacağız dediler. Projelere devam edeceklerini söylediler. Milletimizi kandırıp seçimden önce şirin çocuk taklidi yapıp, sonradan sözlerini unuttular. Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Meclisi’nde 49 üyesi var. Millet İttifakı’nın ise 51 üyesi var. Verilen sözlerin takipçisi olacağız” dedi. Başkan Böcek tarafından Nisan ayı sonunda 100’ün üzerinde işçinin sürüldüğünü söyleyen Taş, “Milletin teveccühünü kazanan Böcek'e sözlerinin arkasında durmasını hatırlatıyorum. Böcek, her yerde yatırımları durdurarak borç edebiyatı yapmaya başladı. Boğaçayı'nda Antalya'ya yakışır proje yaptık. Biz yönetimdeyken her ilçeye eşit hizmet götürdük. Hizmet için borç edebiyatı yapacaksa milletimiz bu aymazlığa gereken cevabı verir" diye konuştu.

 

“BİZİM PROJELERİMİZİ KORU, BU SANA YETER”

Sivrisinek sorununun ihalenin zamanında yapılamamasından kaynaklandığını ifade eden Taş, turistlerin bu konudan rahatsızlık duyduğunu belirtti. Sarısu Kadınlar Plajı’ndaki brandaların kaldırılmasını da kınadığını dile getiren Taş, “Brandaları kaldırmak aymazlıktır, bu yıkmaktır. Bizim yaptığımız projeleri koru, bu sana yeter. Başka bir şey yapmana gerek yok. Yarım kalanları da tamamla. AK Parti olarak Böcek'e milletimiz için destek vermeye hazırız. Yeter ki seçimden önce verdiği sözleri unutmasın" dedi.

 

“AYAKBASTI BİZİM FİKRİMİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in turistlerden ayakbastı parası alınması yönündeki teklifini hatırlatan Taş, bu önergenin AK Partili milletvekilleri tarafından sunulduğunu söyledi. Turistlerden 10 ila 50 TL arasında bir ücret alınacağını belirten Taş, Bu para, devletin oluşturacağı fonda toplanır. Elde edilen gelir, Antalya'nın tanıtımının yapılmasında kullanılır. Bir hafta içinde TBMM'de oylanmasını bekliyoruz. Bu Böcek'in fikri değil, vekillerin hazırladığı bir tasarıdır" şeklinde konuştu.

 

TEDBİRLER ALINDI

Kaybedilen büyükşehir ve ilçe belediyelerini değerlendiren Taş, bu kaybın ekonomi ve tarım gibi konulardaki anlaşılmazlıklardan ve HDP’nin belediye başkan adayı çıkartmayarak Millet İttifakı’na destek sağlamasından kaynaklandığını söyledi. Seçim öncesi komisyoncuların kapatılacağı yönünde sansasyonların da ortalıkta dolaştığını belirten Taş, ileriki seçimler için tedbirlerin alındığını ifade etti.

 

“SİYASİ AHLAKA SIĞMAZ”

Döşemealtı Belediyesi’nde AK Partili bir meclis üyesinin CHP’ye geçmesini, “Bana söz verip de geçtiği için kendisine kızıyoruz. Tarih söz verip de geçenleri affetmez" sözleriyle eleştiren Taş, seçim dönemi ortalığı karıştıran ve Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına da saldırı olarak nitelendirdi. Ses kayıtlarını AK Parti yönetiminden birisinin Muhittin Böcek’in oğlu Cemil Böcek’e teslim ettiğini söyleyen Taş, bu kayıtların CHP üzerinden yurtdışında FETÖ bağlantılı bir sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldığını ifade etti. Bu durumu kumpas olarak değerlendiren Taş, “Biz hiç kimsenin eşi ve çocukları üzerinden siyaset yapmayız. Başkanın eşinin ses kaydının alınıp montajlanarak yayılması siyasi ahlaka sığmaz. Biz yapmadık ve yapmayacağız. Kimsenin ailesi üzerinden siyaset yapmayacağım" dedi.

Halil Büyükayhan

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AK, Parti, İl, Başkanı, İbrahim, Ethem, Taş:, CHP, zafer, sarhoşluğu, içerisinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı