301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 10:00 Bu haber 993 kez okundu
 
Ak kadınlar sahada
AK Parti’li Tülay Beşkonak Özçay, "Kadın Kollarımız, sahada en ufak cevapsız soru bırakmıyor. Her eve giriyoruz evi içten fethediyoruz" diye konuştu
- Haberi
Ak kadınlar sahada

Cumhurbaşkanın talimatıyla tüm il ve ilçelerde sandık bazlı çalışmalara başladıklarını belirten AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Tülay Beşkonak Özçay, Bu vesileyle "çat kapı" ziyaretler de gerçekleştirdiklerini ve bütün mahalleleri taradıklarını ifade etti.  Parti olarak kendilerini uçağa benzeten Özçay “ Uçak için kanatlar çok önemlidir. Bizde kadın kolları olarak kendimizi uçağın kanatları olarak nitelendiriyoruz” dedi.

Özçay “Antalya genelinde 134 bin kadın üyemiz var.Biz kadın kolları ve gençlik kolları olarak sürekli sahadayız ve vatandaşla içiçeyiz her eve giriyoruz evi içten fethediyoruz. Cumhurbaşkanımızda sürekli konuşmalarında dile getiriyor  ev ziyaretlerinin önemini şu anda da genel merkezin talimatıyla sandık esaslı ev sohbetleri yapıyoruz 31 Mart'a kadar da tüm sandıklarımızın ziyaretlerini yapmış olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir tane kadın adayları yok

Antalyada üç tane kadın aday çıkardıklarını hatırlatan Özçay, Muratpaşa, Konyaaltı, İbradı’da çıkardıkları bu üç adayın kadınlara siyasi bir rol olacağını düşündüğünü ifade etti. Özçay “ CHP hep cinsiyet eşitliğini savunur ama baktığınızda bir tane kadın adayları yok bu acı bir durum. 2002’de iktidara geldiğimizde 24 millet vekili adayımız vardı şuan da ise mecliste 104 tane kadın millet vekilimiz var” dedi. Bu sayıyı yeterli bulmadığını belirten Özçay, kadınların siyasete daha fazla talep göstermesini ve siyasette kendilerini geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

Faliyetler devam ediyor

Seçim öncesi yoğun olmalarına karşın salon faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiklerini belirten Özçay “ 21 martta genel merkezimiz tarafından görevlendirilmiş ekonomi uzmanı hocamız gelecek. Finansal okur yazarlık eğitimi ile kadınlarımızın finansal görünüm ve tablolardan  finansal araçlardan anlama, mali durumu planlama, yönetme ve karar alma,  yeterliliğini sağlama aynı zamanda ekonomik gelişimin sonuçlarını kavrama yeterliliğini sağlanması konusunda onları bilgilendirmeyi  hedefliyoruz “ifadelerini kullandı. Bu programa sadece Ak kadınlar değil tüm kadınların katılabileceğini aktaran Özçay, program sonunda katılan bütün kadınların sertifika alacaklarını söyledi. Emre BURÇAK

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Ak, kadınlar, sahada,
Yorumlar
Haber Yazılımı