Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 11:51 Bu haber 357 kez okundu
 
AESOB Başkanı Dere'den sürücülere sınav uyarısı
ANTALYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili uyarılarda bulunarak, gençlerin geleceğini karartmamak için sınavın gerçekleştirileceği 15-16 Haziran tarihlerinde sürücülerin daha dikkatli davranmalarını istedi.
Gündem Haberi
AESOB Başkanı Dere'den sürücülere sınav uyarısı

Trafik akışının sağlanması ve klakson çalınmamasına yönelik hatırlatmalarda bulunan Adlıhan Dere, şöyle dedi:

“Yaklaşık 2 milyon 446 bin evladımız, cumartesi ve pazar günleri 3 oturumda gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda ter dökecek. Sınava giren öğrencilerimizin sınav anında dikkat dağınıklığı yaşamaması amacıyla şoför esnafımız ile tüm sürücüler okul önlerinde ve çevresinde korna çalmamaya özen göstermeli. Sınav yapılan yerlerin yakınlarındaki gürültü yapabilecek çalışmalar önlenmeli, öğrencilerimizin sınava yetişmeleri için trafik akışında çok dikkatli olmalıyız."

AESOB Başkanı Dere, sınav günü gerekli görülen yerlerde toplu taşıma seferlerinin sıklaştırılması ve sınav yerlerine toplu taşıma araçlarıyla gidecek öğrencilere yardımcı olunması gerektiğini hatırlatarak, “Sınavın gerçekleştirileceği cumartesi ve pazar günlerinde trafik sıkışıklığına zemin hazırlayacak hareketlerden kaçınmalı, oldukça hassas olmalıyız. İhtiyaç olan yerlerde toplu ulaşım seferleri artırılmalı ve herhangi bir problem yaşanmaması için tüm kontroller yapılmalı. Trafikte ve toplu ulaşım araçlarında sınava yetişmeye çalışan öğrencilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız" dedi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: AESOB, Başkanı, Dere'den, sürücülere, sınav, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı