301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 11:55 Bu haber 1011 kez okundu
 
70 bin kişiye iş-aş imkanı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni dönemdeki 359 vizyon projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.Türel, “Antalya için yeniden ilk günkü aşkla çıktığımız bu yolda 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projemizi hayata geçireceğiz” dedi
Siyaset Haberi
70 bin kişiye iş-aş imkanı

Cumhur İttifakı AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı mevcut başkan Menderes Türel, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde yeni dönemdeki 359 projesinin tanıttı. Eşi Ebru Türel ve çocukları Akın ve Akant ile el ele salona giren Menderes Türel'i, salonu dolduran kalabalık ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlarla karşıladı. ‘Aşkım Antalya' dediği için proje tanıtım toplantısını 14 Şubat’ta düzenlediğini dile getiren Türel, ‘İlk günkü heyecanla Antalyalıların karşısına çıktık. 359 projemizi ‘Aşkımız Antalya’ya hediye ettik’ dedi.

Perdeleri kapatıyorlar

Son 5 yılda şehrin geleceğini kurtaran projelere imza attıklarını belirten Türel, Verdikleri sözleri tuttuğunu ve  yatırım rekoru kırdıklarını söyledi. Türel, "359 projemiz var, bu 359 proje Antalya'nın dünya zirvesine gümbür gümbür çıkması olacaktır. Bu 359 proje şanlı bayrağımızı göklere çıkarmak olacaktır. Bir defa kimse kusura bakmasın. Kimse öyle oturup, şu seçimde bu kadar oldu, diğer seçimde şu kadar diye hesap yapıp, hayal görmesin. Bazı arkadaşlar projelerimizi görmemek için perdelerini açıp bakmamış olabilir, ama bu büyük millet gerçekleri görüyor” ifadelerini kullandı.

Fetret Dönemine izin yok

Türel “ Antalya tarihi bir fırsat dönemi yaşamaktadır. Antalya tarihinin en güçlü dönemine girmiştir. Allah'ın izniyle Antalya tarihinin en büyük yükselme dönemine beraberce imza atacağız. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz, benim sözlerimin teminatı Konyaaltı parkıdır, Boğaçayıdır, kent müzesidir, tramvaydır. Büyük Antalya'yı, gönüllerin Antalya'sını, sevginin Antalya'sını, sevgili Antalya'yı beraberce inşa ediyoruz, beraberce güzelleştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

 Ne olursa olsun kimsenin bu seçimde duygusal olamaya hakkının olmadığını belirten Türel “Antalya'yı bir daha fetret dönemine döndüremeyiz. Antalya'nın duraklama filmini ikinci kez seyretmeyeceğiz. Antalya'yı seven herkes, hangi siyasi fikirden olursa olsun, Antalya'nın geleceğini düşünmelidir.”dedi.

70 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Tarihi yapıları ve mekanları, Balbey gibi tarihi semtleri en güzel şekilde koruyarak gelecek nesillere miras bırakacaklarını aktaran Türel, "İş için, destek için, hizmet için, Antalya için yeniden ilk günkü aşkla çıktığımız bu yolda 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projemizi hayata geçireceğiz. Her biri iş ve aş olan bu projemizle 70 bin kişiye yeni iş sahaları açılmış olacak. Esnafımız kazancına kazanç ekleyecek, turizm 12 aya yayılacak, mevsimlik işsizlik Allah'ın izniyle tarihe karışacak” şeklinde konuştu.

Toplantıya, AK Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu, İbrahim Aydın, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti belediye başkan adayları, Cumhur İttifakı belediye başkan adayları, sanat ve spor dünyasının yanı sıra, çeşitli STK'ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Emre BURÇAK

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: 70, bin, kişiye, iş-aş, imkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı