Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 11:12 Bu haber 460 kez okundu
 
5 yıllık değil seçimlik uygulama
Menderes Türel’in 22 Mart’ta duyurduğu, 23 Mart’ta uygulamaya başlanan ve kesintisiz 5 yıl devam edeceğini söylediği günde 4 saat ücretsiz ulaşım uygulaması 1 Nisan itibariyle askıya alındı.
Gündem Haberi
5 yıllık değil seçimlik uygulama

Menderes Türel’in Yerel Seçime 10 gün kala NTV’de konuk olduğu bir programda açıkladığı ulaşımın belirli saatlerde ücretsiz olması rafa kalktı. Türel, 22 Mart tarihinde Antalya’ya yönelik projelerine ek olarak ulaşımın saat 05.00 - 07.00 ve 19.00 - 21.00 arasında ücretsiz olacağını duyurmuştu.

 

5 YIL DENDİ 10 GÜN SÜRDÜ

Türel tarafından televizyonlarda uygulamanın 5 yıllık süresi olduğu belirtilirken sandıktan Muhittin Böcek’in çıkmasıyla uygulamada frene basıldı. 1 Nisan sabahına uygulamanın kaldırılmış olduğu gerçeğiyle uyanan Antalya halkı karşılaştığı durumu garipsemezken bilgi almak için Ulaşım Daire Başkanlığı’nı arayan vatandaşlara sürecin başından itibaren geçici olduğu bilgisi verildi.

 

“BÖCEK İLE ALAKASI YOK”

Konuya dair sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yasin Arslan, olayın henüz mazbatasını almamış olan Başkan Muhittin Böcek ile bir alakası olmadığını belirtti. Böcek’in böyle bir talebinin olmadığını ifade eden Arslan, Böcek ile görüşülerek gerekli bilgilerin aktarıldığını söyledi.

Muhittin Böcek’in avukatlığını yapan Cansel Tuncer de paylaştığı bildiri ile henüz resmi olarak Büyükşehir’in Muhittin Böcek’e devredilmediğini ifade ederek Türel tarafından vaat edilen ücretsiz su ve ulaşım uygulamalarının feshedilmesinin kendileriyle bir alakası olmadığını ve talimatları dâhilinde gelişmediğini kamuoyuna duyurdu.

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: 5, yıllık, değil, seçimlik, uygulama,
Yorumlar
Haber Yazılımı